nedeľa, 28. august 2022 09:12 | Autor: TASR

Feyenoord Rotterdam
Feyenoord Rotterdam | zdroj: YouTube

Slovenský futbalový reprezentant Dávid Hancko absolvoval víťazný debut v drese Feyenoordu Rotterdam.

V sobotnom stretnutí 4. kola holandskej ligy s FC Emmen (4:0) nastúpil v základnej zostave na ľavom kraji obrany a v 60. minúte prihral na rozhodujúci gól Quintenovi Timberovi. Na ihrisku bol do 84. minúty, po jeho striedaní pridali domáci ešte tri zásahy.

Dvadsaťštyriročný Hancko prestúpil do Feyenoordu v auguste zo Sparty Praha za viac ako osem miliónov eur. S finalistom predchádzajúcej edície Európskej konferenčnej ligy a tohtosezónnym účastníkom skupinovej fázy Európskej ligy podpísal kontrakt na štyri roky.

Slovenský stredopoliar Matúš Bero prispel gólom k remíze Vitesse Arnhem s RKC Waalwijk 2:2. V 61. minúte strelil z jedenástky prvý gól domáceho tímu, ktorý dohnal dvojgólové manko. Bero odohral s kapitánskou páskou celé stretnutie.