Slovan zvládol penaltový triler: Slovenský majster postupuje do skupiny Konferenčnej ligy

štvrtok, 25. august 2022 23:25 | Autor: Jakub Vaverka

Vladimír Weiss st.
Vladimír Weiss st. | zdroj: TASR

Slovensko bude mať po roku opäť zástupcu v skupinovej fáze európskeho pohára. Slovan Bratislava vyradil Zrinjski Mostar po pokutových kopoch a postúpil ďalej.

Slovan vyhral 1:0 po góle Ramireza, čím vyrovnal manko z úvodného merania síl. Nasledovalo predĺženie, v ktorom Mostar vyrovnal po presnom zásahu Saviča.

V 118. minúte videl červenú kartu domáci Kankava, ale zverenci trénera Weissa to nevzdali, vyrovnali v 122. minúte zásluhou Ramireza a duel putoval do pokutových kopov.

Tie Belasí zvládli, v siedmej sérii sa stal hrdinom Čavrič. Slovenský majster tak postupuje do skupinovej fázy Európskej konferenčnej ligy.