Slovan pokračuje v suverénnej jazde slovenskou ligou. Takto vyzerá tabuľka

pondelok, 22. august 2022 08:38 | Autor: TASR

ŠK Slovan Bratislava
ŠK Slovan Bratislava | zdroj: TASR

Futbalisti majstrovského ŠK Slovan Bratislava si upevnili postavenie na čele tabuľky Fortuna ligy. V nedeľnom domácom stretnutí 6. kola zvíťazili nad MŠK Žilina 3:1 a od úvodnej prehry v Podbrezovej uspeli piatykrát za sebou. Vedú so štvorbodovým náskokom pred Trnavou a Dunajskou Stredou.

FC Spartak Trnava zvíťazil v sobotňajšom šlágri nad FC DAC 1904 Dunajská Streda 3:1 a v tabuľke sa posunul na druhé miesto. Tímu z Žitného ostrova pripravil prvú prehru v sezóne. Podbrezová si v derby nováčikov poradila s banskobystrickou Duklou takisto 3:1. MFK Zemplín Michalovce uspel v súboji s MFK Skalica rovnako 3:1. V 40. minúte sa po zrážke s domácim kapitánom Igorom Žofčákom zranil hlavný arbiter Michal Očenáš a musel ho nahradiť Kristián Micheľ.

Hráči AS Trenčín zvíťazili nad MFK Tatran Liptovský Mikuláš 2:1, rozhodujúci gól strelil v 78. minúte srbský obranca Lazar Stojsavljevič. Zlaté Moravce remizovali s MFK Ružomberok 2:2. Bod pre domácich zachránil v 87. minúte striedajúci Adam Brenkus, ktorý v lete prišiel do Zlatých Moraviec práve z Ružomberka.