pondelok, 22. august 2022 08:36 | Autor: TASR

Vladimír Weiss st.
Vladimír Weiss st. | zdroj: TASR

Futbalisti majstrovského ŠK Slovan Bratislava zvíťazili v nedeľnom stretnutí 6. kola Fortuna ligy nad MŠK Žilina 3:1. Aleksandar Čavrič už v 2. a 4. minúte dvakrát skóroval.

Krátko po zmene strán síce znížil Dávid Ďuriš z dorážky po priamom kope, ale v 72. minúte prinavrátil domácim dvojgólové vedenie Jaromír Zmrhal.

"Belasí" od úvodnej prehry v Podbrezovej zvíťazili piatykrát za sebou a sú na čele tabuľky so štvorbodovým náskokom pred Trnavou a Dunajskou Stredou. Žilina figuruje na šiestej pozícii, na lídra stráca šesť bodov.

Fortuna liga - 6. kolo:

ŠK Slovan Bratislava - MŠK Žilina 3:1 (2:0)

Góly: 2. a 4. Čavrič, 72. Zmrhal - 49. Ďuriš. Bez kariet. Rozhodovali: Glova - Bednár, Poláček

Slovan: Chovan - Križan (64. Medveděv), Abena, Voet - Hrnčár (76. Čakvetadze), Mustafič (64. Kankava), Kucka, Lovat - Čavrič (76. Green), Ramirez (84. Barseghjan), Zmrhal

Žilina: Belko - Rusnák, Leitner, Nemčík, Bari (82. Sluka) - Myslovič, Kopas (83. Stojčevski), Gidi - Kaprálik, Jambor (67. Galčík), Ďuriš