Main Content

LeBron James neopustí Los Angeles: S Lakers podpísal novú luxusnú zmluvu

štvrtok, 18. august 2022 09:44 | Autor: TASR

LeBron James
LeBron James | zdroj: TASR

Americký basketbalista LeBron James súhlasil s predĺžením zmluvy s klubom NBA Los Angeles Lakers o ďalšie dva roky. Nový kontrakt mu celkovo vynesie 97,1 milióna eur. Agentúru AP o tom informoval jeho agent.

Rich Paul zo športovej agentúry Klutch Sports uviedol, že vďaka maximálnej ligovej dohode je James najlepšie zarábajúci hráč v histórii NBA.

Jeho nová zmluva zahŕňa hráčsku opciu, ktorá udrží druhého najlepšieho strelca v histórii NBA s Lakers po jeho 40. narodeninách v decembri 2024. V prípade, že nedôjde k zraneniu, James túto zimu pravdepodobne prekoná Kareema Abdula-Jabbara ako historického kráľa bodovania v NBA.

Štvornásobný najužitočnejší hráč NBA a štvornásobný šampión ligy spolu s Lakers dúfajú, že zabojujú o ďalší titul po tom, ako v sezóne 2021/2022 skončili bez účasti v play off.

James vynechal značnú časť sezóny pre zranenie v troch zo štyroch rokov v tíme Lakers. O možnom predĺžení zmluvy sa hovorilo už dlhší čas, jeho rodina sa usadila v Los Angeles, kde najstarší 17-ročný syn Bronny hrá vysokoškolský basketbal.