pondelok, 15. august 2022 07:38 | Autor: TASR

AS Rím
AS Rím | zdroj: YouTube

Futbalisti Fiorentiny zvíťazili v úvodnom kole talianskej Serie A nad Cremonese 3:2.

Triumf nad nováčikom súťaže zariadil v piatej minúte nadstaveného času Rolando Mandragora. Lazio Rím vďaka gólu kanoniera Cira Immobileho zo 79. minúty zdolalo Bolognu 2:1.

Salernitana v zostave so slovenským obrancom Norbertom Gyömbérom prehrala s AS Rím 0:1. O triumfe hostí rozhodol v 33. minúte taliansky reprezentačný stredopoliar Bryan Cristante. Spezia zvíťazila nad Empoli 1:0, slovenský útočník Dávid Strelec nastúpil za domácich v 76. minúte.

ACF Fiorentina - US Cremonese 3:2 (2:1)

Góly: 17. Bonaventura, 35. Jović, 90+5. Mandragora – 19. Okereke, 69. Bianchetti, ČK: 44. Escalante (Cremonese)

Lazio Rím - FC Bologna 2:1 (0:1)

Góly: 68. De Silvestri (vlastný), 79. Immobile – 38. Arnautović (z 11 m), ČK. 6. Maximiano - 45+4. Soumaoro (po druhej ŽK)