Main Content

VIDEO: Timo Werner sa po návrate do Bundesligy prezentoval úžasným gólom. Do hry sa dostal aj Ondrej Duda

sobota, 13. august 2022 19:21 | Autor: TASR

Timo Werner
Timo Werner | zdroj: YouTube

Futbalisti Lipska remizovali v sobotnom zápase 2. kola najvyššej nemeckej súťaže s 1. FC Kolín 2:2. V drese hostí sa predstavil aj slovenský stredopoliar Ondrej Duda, ktorý nastúpil v 62. minúte.

Domáci uhrali remízu napriek tomu, že celý druhý polčas boli v početnej nevýhode. V stretnutí dvakrát viedli zásluhou Tima Wernera a Christophera Nkunkua, no o konečnom výsledku rozhodol vlastný gól Joška Gvardiola. Remíza sa zrodila aj v dueli medzi Herthou a Frankfurtom, ktorý sa skončil 1:1. Peter Pekarík bol na lavičke náhradníkov Herthy a do zápasu nezasiahol.

Dohromady päť gólov padlo v stretnutí medzi Hoffenheimom a Bochumom – domáci vyhrali 3:2, pričom úvodné štyri góly padli v priebehu úvodných 23 minút. O konečnom výsledku mohol po hodine hry rozhodnúť Andrej Kramarič, nepremenil však pokutový kop a domácim zaistil prvý ligový triumf od 6. marca Munas Dabbur.

Z víťazstva sa tešil i Augsbrug. Ten si poradil s Leverkusenom na jeho pôde 2:1, keď o víťazný gól sa postaral Andre Hahn. Na rovnaký výsledok to dlho vyzeralo aj v Brémach, ale domáci dokázali vyrovnať na 2:2 v nadstavenom čase po presnom zásahu Olivera Burkeho.