Main Content

Isco po prestupe do Sevilly: Chcem ukázať moju úroveň

utorok, 9. august 2022 16:12 | Autor: TASR

Isco
Isco | zdroj: TASR

Španielsky futbalista Isco sa po úspešnom absolvovaní lekárskej prehliadky stal novou posilou klubu FC Sevilla, s ktorým sa dohodol na dvojročnej zmluve. Tridsaťročný ofenzívny stredopoliar bol od júna voľný hráč po tom, ako mu vypršal kontrakt s Realom Madrid. Informovala AFP.

Sevilla už v lete angažovala stopéra Marcaa z Galatasarayu Istanbul a ľavého obrancu Alexa Tellesa, ktorý prišiel na hosťovanie z Manchestru United. Isca predstaví andalúzsky klub ako novú posilu v stredu.

Isco odohral za Real Madrid celkovo 353 zápasov a päťkrát s ním vyhral Ligu majstrov, trikrát španielsku ligu a raz Kráľovský pohár. V minulom ročníku však vinou problémov s chrbtom nastúpil len na 17 zápasov, z toho bol v základnej zostave trikrát. Za španielsku reprezentáciu si pripísal 38 štartov a 12 gólov.

Isco chce v novom pôsobisku dokázať, že stále dokáže podávať výkony na najvyššej úrovni. "Chcem ukázať úroveň, ktorú mám a ktorú som nikdy nestratil. Je normálne, že sú aj pochybnosti, ale postarám sa o to, aby sa rozplynuli. Bolo to pre mňa ťažké leto. Mal som príliš veľa dovolenky, no využil som to, aby som sa dostal do formy, a teraz sa neviem dočkať, kedy budem opäť hrať," povedal Isco španielskym médiám.

V Seville sa opäť stretne s Julenom Lopeteguim, ktorý ho trénoval v Madride v roku 2018 a ako kormidelník Španielska v rokoch 2016 až 2018. "Vždy mi veril a páči sa mi jeho štýl. Je to futbal, ktorý mi viac vyhovuje. Ďakujem mu za dôveru, tá je pre hráča prvoradá," dodal Isco. Debut by si mohol odkrútiť už v piatok v úvodnom zápase La Ligy proti Osasune.