Majster hostil nováčika. Slovan o triedu porazil Skalicu a dobre sa naladil na EL

pondelok, 8. august 2022 07:35 | Autor: TASR

Slovan Bratislava
Slovan Bratislava | zdroj: TASR

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava triumfovali v nedeľňajšom domácom stretnutí 4. kola Fortuna ligy nad MFK Skalica 3:0. Úradujúci šampión zvíťazil v najvyššej domácej súťaži tretíkrát za sebou a vyšvihol sa na čelo tabuľky.

Zároveň sa proti Záhorákom dobre naladil na štvrtkovú odvetu 3. predkola Európskej ligy proti Olympiakosu Pireus.

Tréner "belasých" Vladimír Weiss st. šetril proti nováčikovi viacero opôr. Jeho tím mal na trávniku prevahu, gólovo ju však dokázal vyjadriť až Jaromír Zmrhal v nadstavenom čase prvého polčasu.

Krátko po prestávke pridal upokojujúci druhý presný zásah Ivan Šaponjič, ktorý skóroval prudkou strelou z jedenástky nariadenej po faule Mareka Václava. Skóre stretnutia uzavrel v 66. minúte Dávid Hrnčár strelou pomedzi nohy brankára Martina Junasa.

ŠK Slovan Bratislava - MFK Skalica 3:0 (1:0)

Góly: 45.+2 Zmrhal, 52. Šaponjič (z 11 m), 66. Hrnčár. ŽK: Čavrič, Voet - Václav, Blažek. Rozhodovali: Očenáš - Štrbo, Zemko, 3308 divákov.

Slovan: Chovan - Hrnčár, Kašia (84. Kankava), Voet, Lovat - Agbo, Mustafič - Čavrič (40. Barseghjan), Green (58. Ramirez), Zmrhal (58. Medveděv) - Šaponjič (84. Medved)

Skalica: Junas - Václav, Rudzan, Blažek, Čögley - Nagy (76. Černek), Hollý (61. Potoma) - Baumgartner (46. Mihalík), Šebesta (46. Vlasko), Yao (61. Fábry) - Haša