Slovan prepol na vyšší prevodový stupeň a otočil zápas s Michalovcami

nedeľa, 31. júl 2022 10:57 | Autor: TASR

ŠK Slovan
ŠK Slovan | zdroj: TASR

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava zvíťazili v sobotnom zápase 3. kola Fortuna ligy nad MFK Zemplín Michalovce 4:2, hoci po prvom polčase prehrávali 0:2.

V základnej zostave "belasých" chýbalo viacero hráčov, ktorí v týždni nastúpili v odvetnom stretnutí 2. predkola Ligy majstrov proti Ferencvárosu Budapešť (1:4). Prvý polčas lepšie vyšiel Michalovčanom, ktorí išli do vedenia v 8. minúte gólom Wisdoma Kanua a v závere polčasu zvýšil ich šance na víťazstvo Brian Peňa.

Úradujúci majster do druhého polčasu vystriedal štyroch hráčov, výrazne pridal v ofenzívnej aktivite a striedajúci Tigran Barseghjan a Andre Green vyrovnali na 2:2. O víťazstve Slovana rozhodol v 83. minúte Uche Agbo, definitívnu podobu výsledku dala technická strela Ivana Šaponjiča, ktorú si zrazil do bránky Michal Jeřábek.

Slovanisti majú po troch zápasoch na konte šesť bodov a poskočili na čelo neúplnej tabuľky. Michalovčania sú po prvej prehre v sezóne pred nedeľnými dohrávkami na priebežnom 4. mieste.

Fortuna liga - 3. kolo:

ŠK Slovan Bratislava - MFK Zemplín Michalovce 4:2 (0:2)

Góly: 59. Barseghjan, 72. Green, 83. Agbo, 90.+1 Jeřábek (vl.) - 8. Kanu, 45. Peňa. Rozhodovali: Kráľovič – Vorel, Kuba, bez kariet, 2000 divákov.

Slovan Bratislava: Trnovský - Hrnčár, Križan (78. Zmrhal), Voet (46. Abena), Lovat - Mustavič, Agbo, Holman (46. Barseghjan) - Čakvetadze, Medveď (46. Šaponjič), Čavrič (46. Green)

Michalovce: Száraz - Kotula, Ranko, Jeřábek, Mendez - Peňa (55. Slebodník), Vaško, Begala - Jánošík (82. Volanakis), Kanu (55. Da Silva), Marcin (66. Žofčák)