Serie A: V Taliansku sa o titule tento víkend nerozhodlo

nedeľa, 9. máj 2010 19:25 | Autor: TASR

O futbalový titul v Taliansku sa bude bojovať až do posledného kola. V tom predposlednom 37. uspeli obaja ašpiranti na titul AS Rím aj obhajca Inter Miláno.

Futbalisti AS Rím zvíťazili na domácom ihrisku nad Cagliari 2:1, hoci prehrávali 0:1. O rýchly obrat sa v rozpätí piatich minút (79. - 83.) postaral rímsky "cisár" Francesco Totti. Aktuálny líder Inter Miláno si zachoval dvojbodový náskok pred Rimanmi, keď v gólovej prestrelke zvíťazil nad Chievom Verona 4:3. Inter Miláno nezačal dobre, po 12 minútach hry si dal vlastný gól Thiago Motta. Rovnaká situácia sa udiala aj o minútu neskôr, no na druhej strane ihriska. Loptu si do vlastnej siete zrazil Andrea Mantovani. Po tomto momente prebrali iniciatívu domáci, ktorí gólmi Estebana Cambiassa, Diega Milita a MariaBalotelliho viedli už 4:1. Hostia však nezložili zbrane, v 60. min znížil na 2:4 Pablo Granoche, v 74. min upravil na rozdiel jedného gólu Sergio Pellissier, no 3:4 už bolo konečné skóre z pohľadu hostí.

Pred posledným kolom Serie A sa definitívne rozhodlo o treťom vypadávajúcom. Okrem Livorna a Sieny mieri do Serie B aj tím Atalanta Bergamo, ktorý prehral na pôde SSC Neapol 0:2. Na Bolognu stráca Atalanta už štyri body. Za Neapol odohral celý duel aj kapitán slovenskej reprezentácie Marek Hamšík.

SSC Neapol - Atalanta Bergamo 2:0 (1:0)
Góly:
43. a 83. Quagliarella, 56 000 divákov
Marek Hamšík (Neapol) odohral celý duel

Udinese - Bari 3:2 (2:2)
Góly:
21. a 62. Di Natale, 26. Pepe - 18. Barreto, 39. Koman, 90. Almiron, 14 000 divákov

Góly:
13. Mantovani (vl. gól), 34. Cambiasso, 39. D. Milito, 52. Balotelli - 12. Thiago Motta (vl. gól), 60. Granoche, 74. Pellissier

Livorno - Lazio Rím 1:2 (1:2)