V Liptovskom Mikuláši sa body delili. Michalovce aj domáci siahali na víťazstvo

nedeľa, 24. júl 2022 09:02 | Autor: TASR

LM vs MI
LM vs MI | zdroj: TASR

Futbalisti MFK Tatran Liptovský Mikuláš remizovali v sobotňajšom stretnutí 2. kola Fortuna ligy s MFK Zemplín Michalovce 1:1. Domáci viedli po góle Rastislava Václavíka z pokutového kopu v 34. minúty. O tri minúty vyrovnal Michal Ranko presnou strelou k žrdi.

Liptáci si po prehre v Dunajskej Strede pripísali v novom ročníku prvý bod. Zemplínčania po domácom triumfe nad nováčikom z Banskej Bystrice majú na konte už štyri body.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – MFK Zemplín Michalovce 1:1 (1:1)

Góly: 34. Václavik (z 11 m) - 37. Ranko, ŽK: Popovič, Gerát - Mendez, Marcin, rozhodovali: Kišš - Zemko, P. Jánošík, 550 divákov.

Liptovský Mikuláš: Sváček - Popovič, Mihal, Bedecs, Nečas - Laura (87. Voško), Totka (63. Jendrišek), Václavik, Káčerík (82. Ďungel) - Gerát - Staš

Michalovce: Száraz - Mendez, Ranko, Jeřábek, Kotula . Peňa (80. Vaško), Begala, Kanu (66. Slobodník) - Marcin, Da Silva, L. Jánošík (80. Magda)

Jozef Kostelník, tréner Liptovského Mikuláša: "Šance boli na oboch stranách. V druhom polčase ich mali hostia viac, pre nás je remíza dobrá. Polovica mužstva je vymenená. v priebehu týždňa nám navyše odišiel Krčík. Musíme zbierať body."

Norbert Hrnčár, tréner Michaloviec: "Bol to dobrý zápas, rýchly, dynamický. Zahodili sme veľké množstvo šancí, nedokázali sme dotiahnuť dobré akcie. Bod nás teší, ale mohli sme získať tri."