nedeľa, 24. júl 2022 09:02 | Autor: TASR

Erling Braut Haaland
Erling Braut Haaland | zdroj: YouTube

Nórsky futbalista Erling Haaland odštartoval svoje pôsobenie v Manchestri City gólom. Zverenci Pepa Guardiolu zdolali v sobotu na ihrisku Lambeau Field vo Wisconsine Bayern Mníchov 1:0. Zápas sa hral iba 80 minút pre zlé počasie, v oblasti hrozilo nebezpečenstvo po veľkom výskyte bleskov.

Bayern mal v zápase prvé šance, ale v 12. minúte udrel Haaland. Po zblokovaní priameho kopu Riyada Mahreza sa Kevinovi De Bruyneovi podarilo skrotiť loptu, posunul ju doľava na Jacka Grealisha a ten prihral presne na číhajúceho Haalanda. V 39. minúte Haaland strelil aj druhý gól, ale ten neplatil pre ofsajd. Vzápätí ho tréner Guardiola vystriedal.

Duel narušili búrky a hráči počas zápasu dvakrát opustili ihrisko. V hľadisku bolo 78.128 ľudí, ktorí dostali pokyn, aby počas lejaku a zvýšenej bleskovej činnosti bleskov hľadali úkryty v útrobách štadióna. Už začiatok zápasu bol pre nebezpečné poveternostné podmienky odložený o takmer 20 minút.