Main Content

Pittsburgh Penguins robí čistky v defenzíve. Urobili Tučniaci v tomto prípade dobre?

nedeľa, 17. júl 2022 08:43 | Autor: TASR

Logo Pittsburgh Penguins
Logo Pittsburgh Penguins | zdroj: S7

Vedenie klubu hokejovej NHL Pittsburgh Penguins vymenilo Johna Marina do Jersey Devils za Tya Smitha a voľbu v 3. kole draftu v roku 2023. Pre oficiálnu stránku Penguins to uviedol generálny manažér Ron Hextall.

Dvadsaťdvaročný kanadský obranca Smith podpísal ročnú zmluvu v hodnote 863-tisíc dolárov. Smitha draftovalo New Jersey v prvom kole (celkovo 17.) v roku 2018. V zámorskej NHL odohral dve sezóny a v 114 zápasoch zaznamenal 43 bodov (7+36). Svoju krajinu reprezentoval na viacerých turnajoch. V roku 2018 hral na Hlinka Gretzky Cupe a na MS juniorov v roku 2020 prispel k zisku zlatých medailí.

Opačným smerom prestúpil 25-ročný americký obranca John Marino, ktorý v doterajšej kariére hral v zámorí len za Pittsburgh aj napriek tomu, že si ho vybral Edmonton Oilers v šiestom kole draftu v roku 2015 zo 154. miesta. Marino podpísal šesťročný kontrakt s priemerným ročným zárobkom 4,4 milióna dolárov.

Najnovšia posila Devils má na svojom konte celkovo 64 bodov za 10 gólov a 54 asistencií. Marino zaznamenal aj dve asistencie v 17 zápasoch play off. "John je súťaživý, vysoký obranca, ktorý posilňuje naše zadné rady. Jeho ovládanie puku a schopnosť prechodovej hry zapadá do nášho štýlu," oznámil pre oficiálnu stránku Devils viceprezident a súčasne generálny manažér klubu Tom Fitzgerald.