Nový ročník Fortuna ligy odštartoval. Nechýbalo napätie či pokutové kopy

sobota, 16. júl 2022 08:29 | Autor: TASR

Igor Zofčák
Igor Zofčák | zdroj: TASR/Martin Baumann

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce zvíťazili v úvodnom zápase nového ročníka Fortuna ligy nad nováčikom súťaže MFK Dukla Banská Bystrica 2:0. Oba góly piatkového zápasu 1. kola padli z jedenástok, ktoré premenili Matúš Marcin a Igor Žofčák.

V prvom polčase boli strelecky aktívnejší domáci, ale z gólu sa tešili až po zmene strán. V 53. minúte Timotej Záhumenský fauloval Lukáša Jánošíka a Marcin prvýkrát prekonal brankára Matúša Hrušku. Gólová poistka domácich prišla po tom, čo obranca Lukáš Kupčík zasiahol loptu rukou a Žofčák uzavrel skóre.

MFK Zemplín Michalovce - MFK Dukla Banská Bystrica 2:0 (0:0)

Góly: 54. Marcin (z 11 m), 88. Žofčák (z 11 m). Bez kariet, rozhodovali: Smolák - Vitko, Roszbeck, 1168 divákov.

Michalovce: Száraz - Kotula, Jeřábek, Ranko, Mendez - Begala, Kanu (60. Slebodník), Perez - Vico (84. Vaško) - Marcin (84. Magda), Da Silva, Jánošík (67. Žofčák)

Banská Bystrica: Hruška - Migaľa, Kupčík, Prikryl, Záhumenský - Ľupták, Willwéber - Faško (67. Slávik), Gašparovič (76. Franko), Polievka - Depetris