Main Content

Kyrie Irving urobil veľké rozhodnutie. Ostáva hráčom Brooklynu Nets

utorok, 28. jún 2022 12:35 | Autor: TASR

Kyrie Irving
Kyrie Irving | zdroj: TASR

Americký basketbalista Kyrie Irving bude aj v sezóne 2022/2023 obliekať dres Brooklynu Nets. Sedemnásobný účastník Zápasu hviezd NBA sa napriek mnohým špekuláciám o odchode rozhodol uplatniť opciu na budúci ročník, v ktorom zarobí 36,9 milióna dolárov.

V utorok to uviedla agentúra AP s odvolaním sa na dobre informovaný zdroj z prostredia klubu. O Irvingovom zotrvaní v Brooklyne referoval aj portál The Athletic. "Rozhodol som sa využiť opciu. Vidíme sa na jeseň," citoval Irvinga športový web.

Tridsaťročný rozohrávač pôsobí v Brooklyne od roku 2019, predtým hral v NBA za Cleveland Cavaliers a Boston Celtics. V roku 2016 získal so Celtics majstrovský titul.

Irving sa odmietol v minulej sezóne zaočkovať proti koronavírusu a pre protipandemické opatrenia nemohol dlho nastupovať v domácich zápasoch Brooklynu. K svojmu tímu sa pripojil až v januári, hral však iba na palubovkách hostí. V domácich dueloch začal nastupovať až po tom, ako starosta New Yorku Eric Adams v marci oslobodil športovcov spod povinnosti vakcinácie.