Main Content

Zlaté Moravce začali prípravu. Legionári sa pripoja neskôr, šancu dostane aj talent

štvrtok, 16. jún 2022 08:13 | Autor: TASR

FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble
FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble | zdroj: TASR

Futbalisti Zlatých Moraviec odštartovali v stredu popoludní letnú prípravu na novú sezónu Fortuna ligy. Na úvodnom tréningu pod vedením hlavného trénera Jána Kociana sa predstavilo šestnásť hráčov do poľa a dvaja brankári.

V príprave dostal šancu aj mladý obranca Peter Kasan, ktorý pomohol mužstvu do 19 rokov k postupu do najvyššej súťaže. Na budúci týždeň sa k mužstvu pridajú aj ďalší dorastenci Adam Homola a Sebastián Kain.

Do prípravy sa o deň neskôr zapojí grécky stredopoliar Alexandros Kyziridis. Severomacedónsky reprezentant Tomče Grozdanovski dostal po reprezentačnom zraze o týždeň dlhšiu dovolenku a tak sa do prípravy zapojí až 24. júna.

"Prípravu sme začali plánovať, keď sme zistili, že sa nehrá baráž. Najbližšie týždne budú zamerané na objem, čaká nás veľa behania a hier vo veľkom priestore. Neskôr prejdeme do rýchlostnej vytrvalosti a ku koncu nás čaká herná časť," uviedol pre klubovú stránku hlavný tréner Kocian. "Zatiaľ máme menej príchodov nových hráčov ako sme si naplánovali. Máme nastavené mantinely, či už futbalové alebo charakterové a podľa toho sme vyberali hráčov. Ešte nás čaká pár rokovaní, pretože káder nie je úplne kompletný," uviedol k tvorbe mužstva na novú sezónu.

FC ViOn odohrá v rámci letnej prípravy štyri zápasy. Na prvý prípravný duel vycestujú Zlaté Moravce do Galanty, kde sa 25. júna stretnú s miestnym tímom FC Slovan Galanta.

Aktuálny káder ViOnu v príprave:

brankári: Patrik Lukáč, Matúš Chropovský, Patrik Richter

obrancovia: Michal Pintér, Matúš Čonka, Peter Kasan, Berki, Dávid Haspra, *Sebastián Kain

stredopoliari: Anton Sloboda, Timotej Múdry, Martin Bednár, Marek Výbošťok, Sebastián Gembický, Tomáš Ďubek, Karol Mondek, Denis Duga, *Alexandros Kyziridis, *Tomče Grozdanovski, *Adam Homola

útočníci: Patrik Pinte, Tomáš Horák, Marek Švec

* - pripoja sa