Main Content

OFICIÁLNE: Adrián Guľa je novým trénerom DAC Dunajská Streda

streda, 15. jún 2022 11:23 | Autor: TASR

Adrian Guľa
Adrian Guľa | zdroj: TASR

Futbalistov Dunajskej Stredy povedie Adrián Guľa.

Ako inforomoval web účastníka Fortuna ligy, 46-ročný tréner podpísal s klubom zmluvu na dva roky s opciou na ďalšiu sezónu.

Guľa bol od novembra 2009 do leta 2013 trénerom v AS Trenčín, potom odišiel do Žiliny, kde strávil päť rokov. Na konci sezóny 2016/17 získal so "Šošonmi" majstrovský titul. V lete 2018 sa stal sa koučom slovenskej reprezentácie do 21 rokov, vo funkcii bol jeden a pol roka.

Rovnaké obdobie pôsobil aj vo Viktorii Plzeň. Naposledy trénoval Wislu Krakow, ktorú viedol od vlaňajšieho júla do februára tohto roka.S trénerom Guľom prichádza do DAC-u aj nový štáb v zložení Pavol Hrnčiarik (tréner brankárov), Martin Kojnok (kondičný tréner) a Ladislav Kubalík (videoanalytik). Z pôvodného realizačného tímu pokračuje kondičný tréner Csaba Gábriš, Martin Raška prešiel do akadémiu.

V riešení je ešte asistent trénera, ktorého klub oznámi už čoskoro. "Mám veľmi príjemné pocity, teším sa na prácu pre DAC, ktorý je silný, kvalitný a rešpektovaný klub. Prichádzam s maximálnym odhodlaním urobiť všetko pre klub, pre hráčov a pre fanúšikov, aby boli šťastní a s radosťou chodili na štadión a rovnako aj domov zo štadióna. S pocitom, že mužstvo pracuje naplno, ukazuje kvalitnú hru, rozvíja sa a je úspešné. Zhodujeme sa s vysokými ambíciami klubu dosahovať nielen špičkové výsledky, ale aj výkonnosť jednotlivcov a celého mužstva. Verím, že pomôžem svojou časťou, aby bol DAC naďalej veľmi úspešný a rešpektovaný klub," uviedol Guľa.

DAC čaká v nadchádzajúcej sezóne aj vystúpenie v európskej súťaži. V 1. predkole Európskej konferenčnej ligy nastúpi proti tímu zo Severného Írska FC Cliftonville.