Steve Kerr: Ešte neoslavujeme, vieme, aké ťažké to bude

utorok, 14. jún 2022 15:23 | Autor: TASR

Steve Kerr
Steve Kerr | zdroj: TASR

Basketbalisti Golden State Warriors zvíťazili v noci na utorok v piatom stretnutí finále play off zámorskej NBA na domácej palubovke nad Bostonom Celtics 104:94.

V sérii vedú 3:2 na zápasy a sú len jedno víťazstvo od zisku siedmej majstrovskej trofeje. Šiesty duel je na programe v noci na piatok v Bostone.

"Máme dva pokusy na jedno víťazstvo, no vieme, aké ťažké to bude. Ešte nič neoslavujeme, ale sme radi, že sme v tejto pozícii a chceme ju využiť," agentúra AFP citovala trénera Warriors Stevena Kerra.

Domácich potiahol Andrew Wiggins, ktorý zaznamenal 26 bodov a trinásť doskokov, Klay Thompson pridal 21 bodov vrátane piatich trojbodových pokusov.

Menej sa darilo hrdinovi štvrtého zápasu Stephenovi Currymu, ktorý po 43-bodovej noci v Bostone nazbieral doma len 16. Lídrovi Warriors sa nedarila streľba, z poľa premenil len sedem z 22 pokusov a žiadnu trojku z deviatich striel.

Prvýkrát v kariére tak nepremenil ani jednu strelu spoza oblúka v zápase play off. Doteraz sa presadil vo všetkých 132 stretnutiach. Curry zároveň prišiel o svoju sériu 233 duelov po sebe v základnej časti a vyraďovačke, v ktorých dal aspoň jednu trojku. Šnúra trvala tri a pol roka od novembra 2018.

"Steph je najlepší strelec spoza oblúka. A poviem vám, že všetci na štadióne i tí, čo to pozerali, verili, že lopta ide do koša, keď opustila jeho ruky. Spravil toľko a pozdvihol tento klub na miesto, kde si ho bolo ťažké vôbec predstaviť. Takže aj on môže mať zlý večer a ja verím, že v ďalšom zápase nás opäť potiahne," povedal Thompson.

Boston potiahol 27 bodmi Jayson Tatum, Marcus Smart pridal 20 a Jaylen Brown 18 bodov. Celtics však až osemnásťkrát stratili loptu a v záverečnej štvrtine dovolili domácim rozhodujúcu desaťbodovú šnúru. "Chýba nám konzistencia počas celého zápasu, musíme to zlepšiť. Nie od zápasu k zápasu, ale od štvrtiny ku štvrtine. Podarilo sa nám to v tretej, ale nie vo štvrtej," povedal tréner Celtics Ime Udoka.