Vypadne Francúzsko z najvyššej divízie Ligy národov?

utorok, 14. jún 2022 06:33 | Autor: TASR

Francúzski futbalisti
Francúzski futbalisti | zdroj: TASR

Futbalisti Francúzska naďalej nepoznajú v Lige národov pocit z víťazstva. V pondelkovom stretnutí štvrtého kola 1. skupiny A-divízie prehrali doma s Chorvátskom 0:1. Reprízu finále MS 2018 rozhodol gólom v 5. minúte z pokutového kopu Luka Modrič. V druhom zápase skupiny Dáni zdolali Rakúsko 2:0.

Chorváti sa na Stade de France dostali rýchlo do vedenia, keď si brankár Mike Maignan na Modričov pokus siahol, no lopta skončila v sieti. Inkasovaný gól úradujúcich majstrov sveta zaskočil a do prestávky nedokázali nič vymyslieť. Po zmene strán Francúzi zvýšili aktivitu a v 53. min Karim Benzema tesne minul bránu súpera. V nadstavenom čase mohol kanonier Realu Madrid zariadiť aspoň bod, no brankár Ivica Ivušič zlikvidoval jeho hlavičku.

V druhom stretnutí rozhodli Dáni o domácom triumfe nad Rakúšanmi už do prestávky. Po rýchlych prechodoch do útoku skórovali Jonas Wind a Andreas Skov Olsen. Tabuľku skupiny vedú Dáni s deviatimi bodmi a náskokom dvoch bodov pred Chorvátmi. Francúzi majú iba dva body za remízy, patrí im 4. miesto a už stratili šancu postúpiť na finálový turnaj LN.

V zápase 2. skupiny B-divízie reprezentanti Izraela remizovali na Islande 2:2. Držia si tak prvú priečku v tabuľke o dva body pred svojím pondelkovým súperom.