pondelok, 6. jún 2022 06:50 | Autor: TASR

Česko vs Španielsko
Česko vs Španielsko | zdroj: Youtube

Futbalisti Česka remizovali v 2. skupine A-divízie Ligy národov so Španielskom 2:2. Favorizovaní hostia prehrávali 1:2, bod im zachránila gólová hlavička Iniga Martineza v 90. minúte.

V ďalšom zápase skupiny si Portugalsko poradilo so Švajčiarskom 4:0. O triumf sa najvýraznejšie zaslúžil Cristiano Ronaldo, ktorý strelil dva góly a pridal asistenciu.

Na pražskom štadióne Sinobo išli Česi do vedenia po góle Jakuba Peška, arbitri najskôr gól pre údajný ofsajd neuznali. Po asistencii VAR-u však už áno.

Španieli vyrovnali v nadstavenom čase prvého polčasu po prízemnej strele Gaviho. Po prestávke to bol Jan Kuchta, ktorý po úniku zabezpečil domácim vedenie, ale Martinez napokon v poslednej minúte rozhodol o deľbe bodov.

Česko - Španielsko 2:2 (1:1)

Góly: 3. Pešek, 66. Kuchta - 45.+3 Gavi, 90. Martinez