Main Content

Swiateková je šťastná a naberá na forme. Kam môže dokráčať na French Open?

piatok, 27. máj 2022 07:36 | Autor: TASR

Iga Swiateková
Iga Swiateková | zdroj: TASR

Poľská tenistka Iga Swiateková sa suverénnym spôsobom prebojovala do 3. kola dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros. Najvyššie nasadená hráčka nedala v 2. kole šancu Američanke Alison Riskeovej, ktorú vo štvrtok zdolala za 62 minút 6:0, 6:2. Parížska šampiónka z roku 2020 predĺžila svoju víťaznú šnúru už na 30 zápasov.

Swiateková ťahá najdlhšiu víťaznú sériu na okruhu WTA od roku 2000, keď Američanka Venus Williamsová vyhrala 35 stretnutí za sebou. "Som šťastná, podala som celkom solídny výkon. Nastúpila som na môj prvý singlový zápas na kurte Suzanne Lenglenovej a bol česť na ňom hrať. V úvode setov som hrala iniciatívne, bola som koncentrovaná a dokázala som zatlačiť súperku," uviedla pre akreditované médiá svetová jednotka, ktorá sa v 3. kole stretne s Dankou Koviničovou z Čiernej Hory. Tá vyradila Slovenku Annu Karolínu Schmiedlovú 6:3, 7:5.

Postup do 3. kola si vybojovala aj Arina Sobolenková z Bieloruska, sedmička "pavúka" zvíťazila nad Američankou Madison Brengleovou 6:1, 6:3. Ďalej ide aj Francúzka Leolia Jeanjeanová, ktorá prekvapujúco vyradila ôsmu nasadenú Češku Karolínu Plíškovú hladko 6:3, 6:2. V 2. kole sa s turnajom rozlúčila aj nasadená deviatka Danielle Collinsová, Američanka podľahla krajanke Shelby Rogersovej 4:6, 3:6.

Domáca Alize Cornetová vyradila turnajovú trinástku a miestnu šampiónku z roku 2017 Jelenu Ostapenkovú z Lotyšska 6:0, 1:6, 6:3.