Main Content

OFICIÁLNE: Premier League odsúhlasila predaj Chelsea FC

streda, 25. máj 2022 08:07 | Autor: TASR

Roman Abramovič, Chelsea
Roman Abramovič, Chelsea | zdroj: TASR

Vedenie anglickej futbalovej Premier League odsúhlasilo predaj londýnskej Chelsea konzorciu vedenému americkým investorom Toddom Boehlym v hodnote 4,25 miliardy libier. V utorok o tom informovala vysielacia spoločnosť BBC.

Liga uviedla, že konzorcium prešlo jej testom majiteľov a riaditeľov. Klub išiel do predaja predtým, ako sa dostal jeho terajší vlastník Roman Abramovič na sankčný zoznam pre jeho prepojenie na ruského prezidenta Vladimira Putina.

Predaj Chelsea stále podlieha vydaniu povolenia od britskej vlády a až potom sa dotiahnu záverečné fázy transakcie. Vláda nechce, aby Abramovič z predaja profitoval. Terajší majiteľ poprel, že žiada o vyplatenie svojej pôžičky klubu vo výške 1,5 miliardy libier.

O klub prejavilo záujem viacero investorov, no vedenie Chelsea v máji súhlasilo s predajom Boehlyovmu konzorciu. Ten ho síce vedie, ale majoritný podiel akcií by po predaji mala vlastniť kalifornská spoločnosť Clearlake Capital. Medzi ďalšími akcionármi sú americký miliardár Mark Walter, ktorý spolu s Boehlym vlastní LA Dodgers, či Švajčiar Hansjörg Wyss.