Fantastický Molčan! Na turnaji ATP v Lyone je už v semifinále

štvrtok, 19. máj 2022 14:03 | Autor: TASR

Alex Molčan
Alex Molčan | zdroj: TASR

Slovenský tenista Alex Molčan sa prebojoval už do semifinále dvojhry na antukovom turnaji ATP v Lyone. Vo štvrťfinále zdolal Argentínčana Federica Coriu hladko 6:3 a 6:2. V dueli o postup do tretieho finále na okruhu ATP nastúpi v piatok proti víťazovi súboja medzi štvrtým nasadeným Austrálčanom Alexom de Minaurom a Japoncom Josukem Watanukim.

Molčan proti Coriovi potvrdil, že pred grandslamovým Roland Garros má sľubnú formu. V prvom sete získal od stavu 1:2 štyri hry za sebou.

Najlepší slovenský singlista dokázal Juhoameričana pretlačiť v dlhých výmenách, robil minimum nevynútených chýb. Na začiatku druhého dejstva sa zverenec trénerov Mariána Vajdu a Karola Becka ujal vedenia 2:0 Zápas následne prerušili pre dážď. Krátka prestávka nevyviedla Molčana z miery, za stavu 4:2 opäť Coriu brejkol a zápas už dotiahol do úspešného konca.

Alex MOLČAN (SR) - Federico Coria (Arg.) 6:3, 6:2