Main Content

Fíni skvelo vstúpili do domácich MS. Nóri nevideli všetko tragicky (HLASY)

sobota, 14. máj 2022 07:34 | Autor: TASR

Fínsko
Fínsko | zdroj: TASR

Hokejisti domáceho Fínska vstúpili do B-skupiny MS v Tampere piatkovým víťazstvom nad Nórskom 5:0. Favorizovaní "Suomi" mali pomalší rozbeh, ale gól v závere prvej tretiny ich nakopol a potom mali hernú aj gólovú prevahu. Tú demonštrovali najmä v druhej tretine, v ktorej výrazne prestrieľali súpera a vypracovali si trojgólový náskok.

Fínsko - Nórsko 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

Góly: 19. Pesonen (Armia, Filppula), 32. Rajala, 37. Björninen (Anttila, Pokka), 42. Armia (Vatanen, Rajala), 58. Sallinen (Friman, Rajala). Rozhodovali: Nord (Švéd.), Lawrence - Chaput (obaja Kan.), Constantineau (Fr.), vylúčení: 1:3 na 2 min, navyše: Lammikko (Fín.) a Kasastul (Nór.) obaja 5 min za bitku, Mäenalänen (Fín.) a Henriksen (Nór.) obaja 5+10 min OT za bitku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 11.413 divákov.

Fínsko: Olkinuora - Lehtonen, Hietanen, Seppalä, Ohtamaa, Friman, Vatanen, Pokka - Innala, Manninen, Hartikainen - Pesonen, Filppula, Armia - Rajala, Lammikko, Sallinen - Mäenlänen, Björninen, Anttila

Nórsko: Haukeland - Johannesen, Lilleberg, Krogdahl, Kasastul, Klavestad, Norstebo, Rokseth - Fladeby, M. Olimb, Rosseli Olsen - Ostrem Salsten, Haga, Roymark - Jakobsson, Trettenes, Hoff - Geheb, Brekke Henriksen, Ronnild

Toni Rajala, útočník Fínska: "Bolo to úžasné, pre mňa navyše o to krajšie, že som strelil gól v meste, ktoré je v podstate moje rodisko. Vyhrali sme 5:0 pred domácim publikom, výborne sme začali domáci šampionát. Všetci sme tvrdo pracovali a snažili sme sa gólovo odskočiť súperovi. Pred mojím gólom som sa snažil oklamať brankára, predstieral som prihrávku. Rozhodol som sa vystreliť a vyšlo to."

Mathis Olimb, kapitán Nórska: "Nastúpili sme s veľkou energiou a myslím si, že sme tým Fínov prekvapili. Hrali sme priamočiaro, snažili sme sa dostať sa do vedenia, ale keď sme na konci 1. tretiny dostali gól, tak už súper dostal hru pod kontrolu. Fínski hráči potvrdili, že sú mimoriadne zruční a v druhej tretine rozhodli zápas."