Main Content

Ajax Amsterdam má nového trénera. Ako sa mu bude dariť?

piatok, 13. máj 2022 07:07 | Autor: TASR

Ajax Amsterdam
Ajax Amsterdam | zdroj: TASR

Holandský tréner Alfred Schreuder z FC Bruggy povedie futbalistov Ajaxu Amsterdam. Na lavičke nahradí úspešného kouča Erika ten Haga, ktorý sa dohodol s Manchestrom United.

Už istý holandský šampión potvrdil dohodu s belgickým klubom a Schreuderom vo štvrtok na svojej oficiálnej stránke. Štyridsaťdeväťročný bývalý stredopoliar podpísal kontrakt do 30. júna 2024 s opciou na predĺženie zmluvy na tretiu sezónu.

Ako asistent Ten Haga pôsobil v ročníku 2018/2019, keď Ajax získal domáce double a postúpil do semifinále Ligy majstrov. Potom bol hlavný tréner Hoffenheimu a asistent Ronalda Koemana v FC Barcelona. Bruggy vedie od januára 2022 a figuruje s nimi na čele skupiny o titul v belgickej lige.

"Stať sa hlavným koučom Ajaxu je česť a obrovská príležitosť, ktorú schmatnem oboma rukami. Teším sa na návrat do klubu, v minulosti som si užil tunajšie pôsobenie. Dúfam, že atraktívnym futbalom si vybojujeme trofeje. Chceme nastaviť rovnováhu medzi skúsenými špičkovými hráčmi a veľkými talentmi. Najprv však chcem úspešne dokončiť sezónu v Bruggách a rozlúčiť sa ziskom titulu. Je to pre mňa veľmi dôležité a urobím pre to všetko, čo bude v mojich silách," povedal Schreuder.