Dobrých Anjelov čaká play-off s Jekaterinburgom

streda, 1. február 2012 22:00 | Autor: TASR

Basketbalistky slovenského majstra Good Angels Košice zvíťazili v stredajšom stretnutí záverečného 14. kola v základnej C-skupine Euroligy 2011/2012 na ihrisku beznádejne posledného českého tímu Frisco Brno 79:57 (36:25).

Tento výsledok však nijako neovplyvnil ich postavenie v rozhodujúcej redukovanej tabuľke postupujúcich družstiev.

Basketbalistky slovenského majstrovského tímu Good Angels Košice nastúpia v play-off Európskej ligy 2011/2012 podľa očakávania proti ruskému družstvu UMMC Jekaterinburg. V play-off sa hrá na dva víťazné duely, úspešnejší z dvojice postúpi na záverečný turnaj Final Eight do Istanbulu.

Zverenky Štefana Sviteka nastúpia v utorok 21. februára na ihrisku vzdialeného súpera, doma v piatok 24. februára. Prípadný tretí duel je na programe znova v Rusku v stredu 29. februára.

Výsledok - streda:

Frisco Brno (ČR) - Good Angels Košice (SR) 57:79 (14:18, 11:18, 16:20, 16:23)
Najviac bodov Brna: Pecková 13, Thomasová 11
Zostava a body Košíc: Kupčíková 9, McCrayová a Lawlessová po 8, Vieruová 7, Bojovičová 3 (Horáková 17, Sverrisdóttirová 12, Jurčenková 10, Pedersenová 3, Hricková 2)
TH: 15/7 - 26/16, fauly: 21 - 21, trojky: 4 - 3

Beznádejne posledné Brno vycerilo "zúbky" iba v úvodnej štvrtine, keď viedlo 9:7 aj 11:9. Good Angels potom odštartovali strelecký koncert hráčok, ktoré trávia v Eurolige menej času na palubovke ako najväčšie opory družstva. Česká posila slovenského majstra Hana Horáková trojkou upravila na 25:14 a slovenský majster získal dvojciferný náskok.

Favorizované hostky potvrdili vynikajúce sezónne štatistiky v doskokoch, keď pod brnianskym košom doskočili dovedna 47 lôpt, z nich až 16 v útoku. V 39. min Sverrisdóttirová dvojkou natiahla košické vedenie na 20-bodový rozdiel 77:57.

Daniel Jendrichovský (generálny manažér Good Angels Košice): "V tomto stretnutí nešlo viac-menej o nič, ak tak o česko-slovenskú konfrontáciu a prestíž. V prvom polčase sme zodpovedne pristúpili k obrane a predviedli náš štandardný výkon, v útoku prišlo zlepšenie po zmene strán, ale slabší výkon v obrane. Aj tak však bola kvalita jednoznačne na našej strane, mohli sme zvíťaziť ešte oveľa vyšším rozdielom."