Bénes, Duda aj Pekarík pomohli svojim klubom v Bundeslige

nedeľa, 17. apríl 2022 08:29 | Autor: TASR

Lászlo Bénes
Lászlo Bénes | zdroj: TASR

Futbalisti Borussie Dortmund deklasovali v 30. kole nemeckej Bundesligy Wolfsburg 6:0. O presné zásahy sa postaralo päť strelcov, Erling Braut Haaland dal dva. "Žlto-čierni" znížili odstup od vedúceho Bayernu Mníchov na šesť bodov, no Bavori majú svoj súboj 30. kola ešte pred sebou, v nedeľu nastúpia na pôde Bielefeldu.

Slovenský obranca Peter Pekarík odohral celé stretnutie za Herthu Berlín, jeho tím zvíťazil na trávniku Augsburgu 1:0 gólom Suata Serdara v 49. minúte. Po remíze Stuttgartu v Mainzi 0:0 sa Hertha posunula na 15. miesto, posledné nad čiarou istej záchrany. Pred Stuttgartom má náskok jedného bodu.

V stretnutí Borussia Mönchengladbach - 1. FC Kolín nad Rýnom (1:3) sa predstavili dvaja Slováci, no domáci László Bénes strávil na trávniku iba štyri minúty. Na ihrisko prišiel v 71. minúte a už v 75. minúte ho opustil po zdravotných problémoch. Ondrej Duda nastúpil za hostí v 80. minúte. Kolínčania rozhodli súboj tromi gólmi v prvom polčase a držia si pozíciu zaisťujúcu miestenku v európskych klubových súťažiach.