nedeľa, 10. apríl 2022 08:40 | Autor: TASR

Peter Pekarík
Peter Pekarík | zdroj: TASR

Futbalisti majstrovského Bayernu Mníchov zdolali v sobotnom stretnutí 29. kola nemeckej najvyššej súťaže Augsburg tesne 1:0. O triumfe domácich rozhodol Robert Lewandowski, ktorý v 80. minúte premenil pokutový kop po ruke jedného z hráčov hostí.

Mníchovčania tak navýšili na čele tabuľky náskok na druhú Borussiu Dortmund na deväť bodov. Oba tímy čaká do konca prebiehajúcej sezóny ešte päť zápasov, z toho jeden vzájomný.

Duel medzi Wolfsburgom a Arminiou Bielefeld, ktorý skončil 4:0 v prospech domácich, poznačila v 28. minúte nepríjemná situácia. Obranca domácich Cedric Brunner spadol v hlavičkovom súboji s Jonasom Windom na krk a utrpel vážne zranenie hlavy. Dvadsaťosemročného Švajčiara previezli do nemocnice a podľa informácií nemeckých médií bol pri vedomí.

V drese 1. FC Kolín sa pri výhre nad 1. FSV Mainz 3:2 predstavil slovenský reprezentant Ondrej Duda. Stredopoliar hral do 58. minúty, pričom krátko po jeho odchode na lavičku domáci zahájili obrat, keď strelili tri góly v priebehu 22 minút.

V ďalšom zápase vyhrala Borussia Mönchengladbach na ihrisku Greutheru Fürth 2:0, slovenský stredopoliar László Bénes nastúpil za hostí v 88. minúte.

Siedmu prehru v uplynulých ôsmich zápasoch si pripísala v mestskom derby Hertha Berlín v zostave so slovenským obrancom Petrom Pekaríkom. Unionu podľahla na domácej pôde 1:4, pričom o jediný gól v sieti hostí sa postaral vlastencom Timo Baumgartl. Hertha figuruje päť zápasov pred koncom sezóny na sedemnástom mieste v zóne zostupu. Na pätnásty Stuttgrat stráca jeden bod.

Bundesliga - 29. kolo:

Hertha Berlín - Union Berlín 1:4 (0:1)

Góly: 49. Baumgartl (vlastný) - 31. Haraguči, 53. Prömel, 74. Becker, 85. Michel