nedeľa, 10. apríl 2022 08:25 | Autor: TASR

Martin Fehérváry
Martin Fehérváry | zdroj: TASR

Slovenský hokejista Martin Fehérváry prispel v sobotňajšom dueli NHL gólom k víťazstvu Washingtonu na ľade Pittsburghu 6:3. Dvadsaťdvaročný obranca skóroval v druhom zápase za sebou, keď 27 sekúnd pred koncom gólom do prázdnej bránky spečatil výsledok. Ďalšími istými účastníkmi play off sú New York Rangers a Toronto.

Fehérváry zaznamenal siedmy presný zásah v sezóne, v ktorej zatiaľ nazbieral 14 bodov (7+7) v 68 stretnutiach. Proti Penguins odohral 21:25 minút, vyslal dve strely na bránku, pripísal si mínusový bod, odsedel dve trestné minúty a rozdal až deväť hitov.

Výsledky NHL:

Dallas - New Jersey 1:3, Pittsburgh - Washington 3:6 /FEHÉRVÁRY za hostí 1+0/, Nashville - Florida 1:4, Philadelphia - Anaheim 3:5, New York Rangers - Ottawa 5:1, Detroit - Columbus 4:5 pp, Toronto - Montreal 3:2, Seattle - Calgary 1:4, St. Louis - New York Islanders 6:1, Edmonton - Colorado 1:2 pp a sn, Vegas - Arizona 6:1, Vancouver - San Jose 4:2