utorok, 5. apríl 2022 08:45 | Autor: TASR

Adam Ružička
Adam Ružička | zdroj: TASR

Hokejisti Tampy Bay v zostave s Erikom Černákom prehrali v domácom zápase NHL s Torontom 2:6.

Najväčšiu zásluhu na piatom víťazstve Maple Leafs za sebou mal autor hetriku a asistencie Auston Matthews, ktorý s 54 gólmi vedie poradie strelcov súťaže. Mitchell Marner pridal gól a tri asistencie.

Slovenský obranca v drese Lightning nebodoval, odohral 18:25 minúty a pripísal si mínusový bod, dve trestné minúty, tri strely na bránku, štyri "hity" a zblokoval jednu strelu súpera.

Nebodoval ani útočník Adam Ružička, ktorého Calgary uspelo na ľade Los Angeles 3:2. Dvadsaťdvaročného Slováka povolal klub v pondelok z farmy. Za 8:27 min na ľade sa prezentoval jednou strelou na bránku a dvoma bodyčekmi.

NHL - výsledky:

Columbus - Boston 2:3 pp, Tampa Bay - Toronto 2:6, St. Louis - Arizona, Los Angeles - Calgary 2:3