pondelok, 28. marec 2022 08:32 | Autor: TASR

Islanders - Tampa
Islanders - Tampa | zdroj: Youtube

Súboj slovenských obrancov v zámorskej hokejovej NHL vyznel pre Erika Černáka. Jeho Tampa Bay vyhrala na ľade New Yorku Islanders v zostave so Zdenom Chárom 4:1.

Ruský útočník Jevgenij Malkin sa blysol hetrikom a pridal asistenciu, jeho Pittsburgh aj vďaka tomu rozstrieľal Detroit 11:2.

Islanders po prvej tretine nad Tampou viedli, pri vylúčení Cháru za podrazenie však na začiatku druhej časti vyrovnal Victor Hedman a naštartoval svoj tím k ceste za víťazstvom.

Černák odohral v drese hostí 17:42 min s plusovým bodom, jednou strelou na bránku a tromi zblokovanými strelami. Chára mal minutáž 20:16, zblokoval dve strely súpera.

Obaja Slováci raz sedeli na trestnej lavici. Za Islanders nedochytal brankár Iľja Sorokin, pre zranenie v hornej časti tela odstúpil po prostrednej tretine.