sobota, 26. marec 2022 07:56 | Autor: TASR

Hokejisti Washington Capitals
Hokejisti Washington Capitals | zdroj: TASR

Hokejisti Washingtonu v zostave so slovenským obrancom Martinom Fehérvárym vyhrali v noci na sobotu v zámorskej NHL na ľade Buffala 4:3 po samostatných nájazdoch. Fehérváry bol na ľade viac ako 23 minút a vyslal tri strely na bránku.

Capitals poslal do predĺženia kapitán Alexander Ovečkin, ktorý potom v rozstrele premenil aj rozhodujúci nájazd. Pre hostí to bola ôsma výhra z uplynulých jedenástich zápasov a vo všetkých si pripísal aspoň bod Jevgenij Kuznecov. "Celý rok hrá veľmi dobre. Jeho rýchlosť, kreativita a útok vytvárajú na ľade dynamiku," uviedol na adresu 29-ročného centra tréner Washingtonu Peter Laviolette.

Touto výhrou jeho tím definitívne obral minuloročného finalistu Montreal Canadiens o šancu postúpiť do play off, "Habs" sú na samom dne tabuľky Východnej konferencie.