piatok, 18. marec 2022 08:40 | Autor: TASR

Everton vs Newcastle
Everton vs Newcastle | zdroj: TASR

Futbalisti Evertonu zvíťazili vo štvrtkovej dohrávke 20. kola anglickej Premier League doma nad Newcastle United 1:0. Rozhodol o tom v 90.9 minúte Nigérijčan Alex Iwobi.

Everton pritom od 81. minúty dohrával oslabený o vylúčeného Brazílčana Allana, ktorému VAR zmenil pôvodnú žltú kartu na červenú. V neúplnej tabuľke sú "The Toffees" na 17. mieste, tri body od zóny zostupu. Za Newcastle, ktorý je v tabuľke 14., odchytal celý zápas slovenský reprezentačný brankár Martin Dúbravka.

Nadstavovalo sa až 17 minút. Zápas totiž poznačili vniknutia protestujúcich environmentalistov na hraciu plochu na začiatku druhého polčasu. Kvôli nim sa nehralo takmer desať minút. Jeden z nich sa pripútal k tyčke bránky sťahovacou páskou, organizátori museli na jeho vyslobodenie použiť kliešte. K incidentom sa prihlásila oficiálnou tlačovou správou skupina "Just Stop Oil", lobujúca za zastavenie ťažby fosílnych palív.