utorok, 15. marec 2022 23:48 | Autor: TASR

Ajax - Benfica
Ajax - Benfica | zdroj: Youtube

Benfica po nerozhodnom výsledku 2:2 na domácej pôde uspela na štadióne Ajaxu Amsterdam 1:0 vďaka presnému zásahu Darwina Nuneza zo 77. minúty.

V Amsterdame to bol v úvodnom dejstve taktický boj, ani jedno mužstvo si nevypracovalo vážnejšiu šancu. Benfica pozorne strážila kanoniera Sebastiena Hallera, ktorý skóroval v predchádzajúcich siedmich tohtosezónnych vystúpeniach Ajaxu v Lige majstrov.

V druhom polčase hostia vyčkávali na svoju príležitosť a tá prišla v 77. minúte. Center Alejandra Grimalda našiel Darwina Nuneza, ktorý hlavou rozhodol.

Ajax Amsterdam - Benfica Lisabon 0:1 (0:0)

Gól: 77. Munez. Rozhodoval: Del Cerro Grande (Šp.), ŽK: Timber, Blind, Gravenberch - Ramos

Ajax: Onana - Mazraoui, Timber (90+7. Kudus), Martinez, Blind - Alvarez (82. Brobbey), Berghuis (82. Klaasen), Gravenberch - Antony, Haller, Tadič

Benfica: Vlachodimos - Gilberto (90+1. Lazaro), Otamendi, Vertonghen, Grimaldo - Everton (73. Jaremčuk), Weigl, Taarabt (46. Mete) - Silva, Nunez (81. Goncalves), Ramos (90+1. Bernardo)

/prvý zápas: 2:2, postúpila Benfica/