Barcelona iba remizovala s Galatasarayom, Atalanta s Bayerom bavili ľudí

štvrtok, 10. marec 2022 23:31 | Autor: TASR

FC Barcelona
FC Barcelona | zdroj: TASR

Bratislava 10. marca (TASR) - Futbalisti FC Barcelona remizovali vo štvrtkovom úvodnom stretnutí osemfinále Európskej ligy 2021/2022 s Galatasarayom Istanbul 0:0. Favorizovaní domáci si vypracovali niekoľko vyložených príležitostí, ani raz sa im však nepodarilo prekonať španielskeho brankára Inakiho Penu. Najbližšie ku gólu bol Frenkie de Jong, ktorý v 75. minúte trafil žrď.

Ďalší španielsky klub FC Sevilla zdolal West Ham United 1:0. Jediný gól strelil v domácom drese v 60. minúte Munir El Haddadi. Odvety sa odohrajú vo štvrtok 17. marca.

V osemfinále tejto sezóny druhej najprestížnejšej európskej klubovej súťaže je na programe len sedem dvojzápasov. Nemecký zástupca RB Lipsko postúpil priamo do štvrťfinále po tom, ako Európska futbalová únia (UEFA) v dôsledku ruskej invázie na Ukrajinu vylúčila zo súťaže Spartak Moskva.