Nováčik v bráne Slovana vynuloval ďalšieho súpera: Belasí v čele celej súťaže

nedeľa, 6. marec 2022 19:04 | Autor: TASR

HC Slovan Bratislava
HC Slovan Bratislava | zdroj: TASR

Hokejisti HC Slovan Bratislava zvíťazili v nedeľnom zápase 33. kola Tipos extraligy na ľade Nových Zámkov presvedčivo 5:0 .

HC Nové Zámky - HC Slovan Bratislava 0:5 (0:1, 0:3, 0:1)

Góly: 20. Belluš (Kytnár, Maier), 24. Haščák (Yogan, Mackenzie), 30. Yogan (Haščák, Rapuzzi), 34. Yogan (Haščák, Rapuzzi), 49. Harris (Zigo, Jääskeläinen). Rozohodovali: Žák, D. Konc st. - Stanzel, Kacej, vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše Šišovský - Golian 5+DKZ za bitku, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 1367 divákov

Nové Zámky: Bakala - Hatala, Bull, Knižka, Fereta, Ligas, Holenda, Roman - Števuliak, Langkow, Klempa - Afanasjev, Jackson, Šišovský - Varga, Fetkovič, Ahlholm - Mišiak, Ondrušek, Tóth

Slovan: Peters - MacKenzie, Golian, J. Valach, Maier, Gachulinec, Sersen - Haščák, Rapuzzi, Yogan - Jääskeläinen, Harris, Zigo - Fominych, Kytnár, Belluš - Sukeľ, Preisinger, Beňo

Nové Zámky ako prvý tím pod čiarou postupu do vyraďovacej časti mal silnú motiváciu doma uspieť, no na vedúci tím ligy nestačil. Skóre otvoril 52 sekúnd pred koncom prvej tretiny Belluš. Rozhodujúci náskok si domáci vytvorili v priebehu desiatich minút v druhej tretine, keď skórovali trikrát. Najprv sa v 24. min presadil v presilovej hre Haščák a potom dvakrát skóroval aj Yogan. Skóre potom spečatil v 49. min Harris v početnej výhode. Nové Zámky nezabodovali tretíkrát v sérii, Slovan zabral na plno štvrtýkrát v rade.