Zvolen ostáva na čele ligy. Tento raz si to odniesol Prešov

nedeľa, 20. február 2022 22:06 | Autor: TASR

HKM Zvolen
HKM Zvolen | zdroj: TASR

Hokejisti majstrovského HKM Zvolen zvíťazili v nedeľnom domácom zápase 40. kola Tipos extraligy nad HC GROTTO Prešov 4:1.

Aj vďaka dvom gólom fínskeho útočníka Villeho Leskinena si upevnili postavenie na čele tabuľky.

HKM Zvolen - HC GROTTO Prešov 4:1 (1:0, 0:0, 3:1)

Góly: 16. Csányi (Kubka, J. Mikúš), 41. Leskinen, 54. Osterberg (Krieger, Ďakov), 59. Leskinen (J. Mikúš) - 42. Ľalka. Rozhodovali: Stano, J. Konc ml. - Crman, Orolin, vylúčení: 1:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 824 divákov

Zvolen: Rahm - Kotvan, Hain, Ďakov, Roy, Meliško, Kubka, Sládok, Čulík - Jedlička, Viedenský, Puliš - Leskinen, Krieger, Osterberg - Csányi, J. Mikúš, Saracino - Török, Marcinek, Chlepčok

Prešov: Petrík - Rajnoha, Fekiač, Jendroľ, Turan, Ľalík, Růžička, Bakala – Halama, Vas, Nauš - Welychka, Čacho, Charbonneau - Sýkora, Valent, Žilka - Šimun, Zagrapan, Ľalka

V prvej veľkej šanci zápasu Osterberg našiel Kriegera, ktorého strelu z prvej vyrazil hosťujúci brankár Petrík. Ten však už v 16. minúte inkasoval, keď tlak domácich pretavil na otvárací zásah Csányi tečom Kubkovej strely pod brvno.

V druhej tretine sa vyznamenali najmä brankári, Petrík betónom zmaril útočný výlet Haina a na opačnom konci Rahm nedovolil vyrovnať Ľalkovi. Po pätnástich sekundách tretieho dejstva zdvojnásobil vedenie domácich Leskinen.

Prešovčania síce zakrátko znížil zásluhou dôrazného Ľalku, ale pokoj na zvolenské hokejky prinavrátil Osterberg a v predposlednej minúte riadneho hracieho času do prázdnej bránky uzavrel skóre Leskinen svojím druhým gólom v zápase.