AKTUÁLNE: Pri Švédoch stála šťastena, gól zatiaľ nepadol

sobota, 19. február 2022 14:05 | Autor: Róbert Kalnický

slovenská hokejová reprezentácia
slovenská hokejová reprezentácia | zdroj: TASR

Slovenská hokejová reprezentácia v zápase o bronz remizuje po prvej tretine so Švédskom 0:0.

Odštartovali sme aktívne. Elitná formácia nastreľovala puk hneď v úvodných sekundách. V prvej minúte pálili však aj Švédi, Rybár odolal. V druhej minúte strieľal Marko Daňo - jeho pokus si Johansson našiel. V prvých minútach však väčšiu aktivitu vyvíjali Švédi, no náš brankár odolával.

V 5. minúte pálil Pospíšil, jeho strela však bola vyrazená ramenom švédskeho brankára. V 6. minúte dostal náš brankár dvojminútový trest za podrazenie. V početnej výhode mal tri obrovské príležitosti švédsky najlepší strelec Wallmark, no recept na výborne chytajúceho Rybára nenašiel.

Nasledoval sled Gernátových striel, Johansson svojich podržal. O pár okamihov sme mali ďalšiu dobrú pasáž, no Hrivík nastrelil len konštrukciu brány. Ďalšiu našu možnosť mal Hudáček, ani on gól nedal. V 17. minúte dobre pálil Jurčo, Johansson vyrazil rúčkou hokejky.