SENZÁCIA! Mladíci MŠK Žilina vyradili Inter Miláno z UEFA Youth League!

utorok, 8. február 2022 18:10 | Autor: Jakub Vaverka

MŠK Žilina
MŠK Žilina | zdroj: TASR

Futbalisti MŠK Žilina U19 dnes na štadióne Pod Dubňom hostili rovesníkov zo slávneho Interu Miláno. Slovenský tím predviedol výborný výkon a s čierno-modrými si poradil.

Skóre zápasu otvoril hneď v prvej minúte duelu 17-ročný domáci Mario Sauer. Ten istý hráč potvrdil, že mu začiatky polčasov chutia, v 47.minúte poslal Šošonov už do dvojgólového vedenia.

Inter Miláno dlho nevedel prekonať Belka v bráne MŠK, napokon sa to podarilo hosťujúcemu Oliverovi Jurgensovi v 77.minúte.

Inter siahal po vyrovnaní, rovnako tak Žilinčania mohli upraviť na 3-1. Gól napokon padol v 96.minúte, kedy MŠK vďaka Valkovi využil otvorenú hru hostí. Talentovaní Slováci dokázali taliansky veľkoklub poraziť.

Postúpili tak do osemfinále UEFA Youth League, a teda mládežnickej Ligy majstrov. V TOP 16 figurujú kluby ako Real Madrid, Manchester United, Juventus Turín či Liverpool alebo PSG.