Dobrí Anjeli prehrali tesne so Spartakom Moskovská oblasť

streda, 18. január 2012 19:00 | Autor: TASR

Basketbalistky slovenského majstra Good Angels Košice prehrali v stredajšom stretnutí 12. kola základnej fázy Euroligy 2011/2012 v C-skupine na ihrisku favorizovaného ruského tímu Sparta&K Moskovská oblasť vo Vidnom pri Moskve smolne 65:68 (34:36).

Zverenky Štefana Sviteka, ktorému v stredu pre chorobu chýbala vysoká krídelníčka Erin Lawlessová, o týždeň 25. 1. nastúpia v predposlednom euroligovom súboji v základnej skupine doma v Infiniti aréne proti francúzskemu družstvu Basket Lattes Montpellier (19.00 h).

Výsledok - streda:

Sparta&K Moskovská oblasť (Rus.) - Good Angels Košice (SR) 68:65 (19:20, 17:14, 14:11, 18:20)

Najviac bodov Sparta&K-a: Augustusová 18, Hammonová 17 (3 trojky), Petrovičová 12
Zostava a body Košíc: McCrayová 18, Kupčíková 15, Vieruová 14 (13 doskokov), Bojovičová 5, Pedersenová 2 (Jurčenková 7, Sverrisdóttirová 4, Čarnoká 0)
TH: 18/16 - 8/5, fauly: 16 - 21, trojky: 4 - 2

Prvá desaťminútovka priniesla niekoľko bodových šnúr. Skóre otvorila trojkou domáca Petrovičová, Košice rýchlo odpovedali 6-bodovou šnúrou, ale ňou akoby "podráždili" hráčky Sparta&k-a. Tie nastrieľali 12 bodov v sérii a v 6. min viedli 15:6. Hosťujúci kouč reagoval timeoutom. Jeho zverenkám pomohol, odpovedali desiatimi bodmi v šnúre a otočili skóre vo svoj prospech (16:15). O jeden bod viedli aj na konci I. štvrtiny.

Druhú desaťminútovku otvorila ďalekou trojkou s klaksónom ohlasujúcim koniec limitu na útok Kupčíková, radosť Košíc zo štvorbodového náskoku však netrvala dlho. O pol minúty neskôr už znova viedli domáce dievčatá (24:23) a v 13. min 28:23. Good Angels sa však do konca prvej polovice duelu držali v tesnom bodovom závese za favorizovaným súperom.

Po obrátke nepremenili hostky niekoľko sľubných príležitostí v blízkosti koša, a tak pykali. Kým ešte v 23. min bol stav vyrovnaný 38:38, o pol minúty neskôr už viedol Sparta&k 44:38. Potom však Košice aj zásluhou striedajúcej Jurčenkovej zabrali a znížili na začiatku 29. min na 45:46.

V 34. min síce viedli domáce basketbalistky 58:51, ale Košičanky nezložili zbrane. Osembodovou šnúrou otočili na 59:58, ich tesné vedenie však trvalo len krátko. Predsa si však udržiavali šancu na víťazstvo. Ešte 45 s pred koncom bolo 66:65, potom však dvoma šestkami definitívne rozhodla o tesnom víťazstve Hammonová. Záverečný "zúfalý" trojbodový pokus Sverrisdóttirovej už nepriniesol vyrovnanie a predĺženie.

Hlas:
Daniel Jendrichovský (generálny manažér Good Angels Košice): "Na jednej strane panuje s výsledkom súboja spokojnosť, lebo domácim sme spôsobili obrovské problémy v ceste za víťazstvom. Súper nevyhral svojou kvalitou, ale so šťastím. Mali sme ho na 'lopate'. McCrayová za stavu 64:63 pre domáce nepremenila spod koša perfektne vypracovanú pozíciu, mohli sme viesť. Na druhej strane sa ujala ťažká strela domácej Dupreeovej, navyše jej útočný doskok po neúspešnej strele Augustusovej nám zabránil hrať na víťazstvo. Chýbalo nám trochu šťastia, súperkám výrazne pomohli individuálne schopnosti Augustusovej. Mrzí ma, že sme začali ustráchane a prvých päť minút sme prehrali 6:15."