Gombos končí na Australian Open v 2. kole. Nestačil na Čiliča

štvrtok, 20. január 2022 05:40 | Autor: TASR

Norbert Gombos
Norbert Gombos | zdroj: TASR

Melbourne 20. januára (TASR) - Slovenský tenista Norbert Gombos neuspel v 2. kole dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open. Vo štvrtok prehral s dvadsaťsedmičkou "pavúka" Chorvátom Marinom Čiličom v štyroch setoch 2:6, 3:6, 6:3 a 6:7 (6). Jeho grandslamovým maximom tak zostáva 3. kolo z Roland Garros 2020.

Gombos, ktorý v 1. kole zdolal v dueli dvoch kvalifikantov Kazacha Timofeja Skatova, ťahal proti Čiličovi v úvodných dvoch setoch za kratší koniec. V treťom dejstve sa však zmobilizoval, v druhom geme prvýkrát v zápase zlomil súperovo podanie a následne si vytvoril náskok 3:0. Vedenie si už potom strážil, za stavu 4:3 v ôsmom geme opäť zobral finalistovi z roku 2018 servis a vzápätí brejk potvrdil. Štvrtý set priniesol najväčšiu drámu. Rozhodnúť musel až tajbrejk, v ktorom zverenec Tibora Tótha nevyužil setbal a napokon ho prehral 6:8. Duel trval dve hodiny a 42 minút. Gombos podľahol Čiličovi aj v druhom vzájomnom dueli. V roku 2020 s ním odohral vyrovnaný zápas na US Open, napokon však prehral takisto v štyroch setoch.

Chorvát sa v 3. kole stretne s piatym nasadeným Andrejom Rubľovom, Rus vo štvrtok zvíťazil nad Ričardasom Berankisom hladko 6:4, 6:2, 6:0.