Main Content

3 hráči, ktorých sa Detroit zbaví. Kto sa bude baliť v Michigane?

štvrtok, 13. január 2022 09:00 | Autor: Róbert Kalnický

Detroit Red Wings
Detroit Red Wings | zdroj: TASR

Detroit Red Wings zažíva po dlhej dobe zlepšenie a bojuje o play-off. Aktuálne sa Červené krídla nachádzajú na nepostupovom 9. mieste a ich súper v boji o priečku zaručujúcu účasť vo vyraďovačkách, teda Boston má zápasy k dobru. To je dôvod, prečo sa postup tímu z Michiganu zdá byť nereálny.

Oproti uplynulému ročníku môže priaznivcov Red Wings tešiť, že sa v prvom tíme naplno etablovali mladíci Moritz Seider a Lucas Raymond. V kádri sa však nájdu aj hráči, ktorých časy v Detroite sú zrátané. Toto sú tri mená, ktoré bude chcieť Steve Yzerman vymeniť.

Nick Leddy prišiel do Detroitu toto leto. Očakávalo sa, že sa stane mentorom pre mladých obrancov. Výkony 30-ročného zadáka však sú sklamaním a na konte má len gól a 9 asistencií. V tabuľke pravdy mu svieti hodnota -16. Práve preto by skúsený Kanaďan mal káder Detroitu opustiť.

Druhým obrancom, ktorého odchod je v hre, je Danny DeKeyser. Celú svoju profesionálnu kariéru zasvätil organizácii Red Wings a kvalitnými výkonmi si vyslúžil plat 5 miliónov dolárov. V súčasnosti sa však 31-ročnému Američanovi nedarí podľa predstáv a na konte má len 3 asistencie. Navyše, podobne ako pri Leddym, aj pri DeKeyserovi svieti v tabuľke pravdy záporná hodnota. Konkrétne -6.

Posledným hráčom, ktorého odchod sa spomína, je Thomas Greiss. Nemecký gólman prišiel do Detroitu pred ročníkom 2020/2021 ako obrovská posila. Pred prebiehajúcom sezónou však Červené krídla posilnil Alex Nedeljkovic, ktorý Greissa z pozície jednotky vytlačil. 35-ročný brankár navyše nie je v ideálnej forme. Na konte má len 89,2-percentnú úspešnosť zákrokov, takže jeho budúcnosť v Detroite je pravdepodobne nereálna.

 

Náš youtubeOdoberať