pondelok, 3. január 2022 06:14 | Autor: TASR

Futbalisti Chelsea FC
Futbalisti Chelsea FC | zdroj: TASR

Londýn 2. januára (TASR) - V šlágri nedeľného 21. kola anglickej futbalovej Premier League remizovala londýnska Chelsea na Stamford Bridge s FC Liverpool 2:2. "The Blues" strácajú z druhého miesta tabuľky na vedúceho obhajcu Manchester City desať bodov, tretí "The Reds" jedenásť, no majú zápas k dobru.

Hosťom chýbali pre COVID-19 tréner Jürgen Klopp, resp. hráči Alisson Becker, Roberto Firmino aj Joel Matip. Domáci kouč Thomas Tuchel vynechal z kádra za trest belgického útočníka Romelua Lukakua. V prvom dejstve sa hral výborný futbal. Hostia viedli po góloch Sadia Maneho a Mohameda Salaha 2:0, ale domáci v závere polčasu peknými strelami Matea Kovačiča a Christiana Pulisica vyrovnali. Aj v druhom polčase sa hralo vo vysokom tempe, oba tímy mohli strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale body si napokon rozdelili.

Futbalisti FC Everton prehrali na domácej tráve s Brighton & Hove Albion 2:3. Hostí potiahol k cennému triumfu nad tímom španielskeho trénera Rafaela Beniteza dvojgólový Alexis Mac Allister.

Everton je na 15. mieste tabuľky, od zóny zostupu ho delí len osem bodov. Brighton poskočil na 8. priečku. V ďalších zápasoch zdolal Leeds doma Burnley 3:1 a Brentford zvíťazil na domácom ihrisku nad Aston Villou 2:1. Škvrnou súboja v Leedsi bol fakt, že po góle hostí na 1:1 trafila plastová fľaša oslavujúceho obrancu Matta Lowtona.