štvrtok, 23. december 2021 07:00 | Autor: TASR

Karim Benzema
Karim Benzema | zdroj: TASR

Madrid 22. decembra (TASR) - Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v stredajšej predohrávke 21. kola najvyššej španielskej súťaže na ihrisku Athleticu Bilbao 2:1. V Baskicku udržali vedenie, ktoré im už do 7. minúty zabezpečil dvojgólový francúzsky útočník Karim Benzema. Real aj bez viacerých dôležitých hráčov, ktorých odstavil koronavírus, zvýšil náskok na čele tabuľky na osem bodov pred Sevillou. Tá však odohrala o zápas menej.

Majstrovské Atletico Madrid prehralo už štvrté ligové stretnutie za sebou. V dohrávke 9. kola podľahlo na pôde Granady 1:2, hoci už od 2. minúty viedlo gólom Joaa Felixa. Pre obhajcu titulu to celkovo bola piata prehra v tejto sezóne La Ligy, po ktorej nevyužil šancu dostať sa na štvrtú priečku tabuľky pred Rayo Vallecano.