Banská Bystrica 16. decembra (TASR) - Ocenenie Krištáľový puk za najkrajší gól v slovenskej hokejovej extralige za mesiac november získal útočník Banskej Bystrice Dávid Šoltés. Svojím hlasovaním o tom rozhodli fanúšikovia, ktorých najviac zaujala jeho efektná individuálna akcia zo zápasu 17. kola vo Zvolene.

Šoltés strelil najkrajší novembrový gól v 48. minúte, keď svojím druhým presným zásahom v zápase vyrovnal na 4:4. "Barani" napokon prehrali 4:5 po predĺžení. Gól 26-ročného krídelníka fanúšikovia uprednostnili pred vydarenými akciami Janneho Keränena, Václava Stupku, Eduarda Šimuna a Chrisa Langkowa.

Šoltés je po útočníkovi Nitry Adriánovi Holešinskom druhý víťaz Krištáľového puku v sezóne 2021/2022.