Main Content

Žreb Davis Cupu: Slováci spoznali súpera v boji o finálový turnaj

nedeľa, 5. december 2021 15:03 | Autor: TASR

Norbert Gombos
Norbert Gombos | zdroj: TASR

Madrid 5. decembra (TASR) - Slovenskí tenisti privítajú v kvalifikácii o postup na finálový turnaj Davisovho pohára 2022 Taliansko. Rozhodol o tom nedeľňajší žreb v Madride. Hrať sa bude 4.-5. marca. Na finálový turnaj sa prebojujú víťazi 12 kvalifikačných duelov. Účasť už majú istú tohtoroční finalisti Chorvátsko s Ruskom i Veľká Británia a Srbsko, ktorí dostali od Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) voľné karty.

Zverenci kapitána Tibora Tótha si zabezpečili účasť v kvalifikácii vďaka septembrovému víťazstvu 3:1 nad Čile v bratislavskom NTC. O dva body sa zaslúžil Norbert Gombos, ktorý zdolal Nicolasa Jarryho i Cristiana Garina. Ďalší pridali vo štvorhre Filip Polášek s Igorom Zelenayom. Slováci dvakrát neuspeli v súbojoch o finálový turnaj. Vo februári 2019 prehrali v NTC s Kanadou 2:3, v marci 2020 podľahli doma Česku 1:3.Generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška považuje Taliansko za jedného z najsilnejších súperov.

"Je to jeden z najsilnejších tímov sveta, ktorý má dvoch hráčov v elitnej svetovej desiatke - Mattea Berrettiniho a Jannika Sinnera. Taliani sú silní na všetkých povrchoch. Teším sa, že v NTC privítame skvelý tím, pre slovenských tenisových fanúšikov to bude sviatok. Nemáme čo stratiť. Pokiaľ ide o voľbu povrchu, poradíme sa s kapitánom DC tímu Tiborom Tóthom a hráčmi," uviedol pre TASR Moška. V doposiaľ jedinom vzájomnom stretnutí v marci 2009 na antuke v Cagliari zvíťazili Taliani 4:1.