Alexander Ovečkin strelil svoj 750. gól v kariére, ktorým rozhodol o výhre Washingtonu nad Columbusom 3:1. Kapitán Caps v úvode druhej tretiny tvrdou strelou z pravej strany prekonal nováčika Daniila Tarasova a zvýšil na 2:0. “Áno, je to pekné číslo. Chcem sa posunúť ešte vyššie,” povedal ruský útočník po dosiahnutí ďalšieho významného míľnika.

Ovečkin sa stal štvrtým hráčom v NHL, ktorý v každej z prvých 17 sezón strelil minimálne 20 gólov. Na Jaromíra Jágra, ktorému patrí tretia priečka v histórii najlepších strelcov NHL, stráca “Ovi” už len 16 gólov. Na dosiahnutie 750 presných zásahov potreboval Ovečkin 1222 zápasov, rýchlejšie to dokázal len Wayne Gretzky (1001).

O tom, že Ovečkin s vekom nestráca na sile, svedčí aj nasledujúca štatistika. Z kvarteta hráčov, ktorí strelili aspoň 750 gólov - Gretzky (894), Gordie Howe (801), Jágr (766) potreboval Ovečkin najmenej zápasov medzi 700. a 750. gólom. Stačilo mu na to 79 duelov, Howe potreboval 106, Gretzky 116 a Jágr 182. K víťazstvu prispel aj Slovák Martin Fehérváry, ktorý bol s časom 21:27 minúty najvyťaženejším obrancom Capitals. Pripísal si plusový bod a dve strely.