Main Content

Finálový turnaj Davis Cupu: Nemci zdolali Veľkú Britániu a postúpili

streda, 1. december 2021 05:17 | Autor: TASR

Jan-Lennard Struff
Jan-Lennard Struff | zdroj: TASR

Innsbruck 30. novembra (TASR) - Tenisti Nemecka sa stali druhými semifinalistami finálového turnaja Davisovho pohára. O triumfe nad Veľkou Britániou 2:1 rozhodla až záverečná štvorhra, v ktorej Kevin Krawietz a Tim Pütz zdolali Joea Salisburyho s Nealom Skupským 7:6 (10) 7:6 (5).

O prvý bod v rakúskom Innsbrucku pre Britániu sa postaral Daniel Evans, ktorý zdolal Petra Gojowczyka hladko 6:2, 6:1. Dvadsiatypiaty hráč svetového rebríčka dominoval, v prvých troch gemoch zobral súperovi dvakrát podanie a úvodný set vyhral 6:2. V druhom sete brejkol Gojowczyka dokonca trikrát a svojej krajine zabezpečil úspešný štart. Súpera zmietol z kurtu za 55 minút.

Favoritom druhej dvojhry bol dvanásty hráč rebríčka Cameron Norrie, ktorý však už v druhej hre duelu s Janom-Lennardom Struffom prišiel o podanie a musel doťahovať stratu. Podarilo sa mu vyrovnať vo ôsmom geme a set dospel do tajbrejku. V ňom sa darilo viac Struffovi, ktorý sa ujal vedenia. V druhej sade bola hra vyrovnaná do ôsmeho gemu, v ňom prišiel brejk Norrieho a set vyhral 6:3. V rozhodujúcom však mal navrch Nemec, ktorý síce spravil šesť nevynútených chýb proti dvom súpera, no predviedol aj 15 víťazných úderov a vyhral 6:2.

Vyrovnaná štvorhra sa rozhodla v tajbrejkoch. V oboch mal navrch nemecký pár, v prvom sete vyhral 12:10, keď premenil tretí setbal, pričom odvrátil štyri súpera. V druhom tajbrejku Krawietz s Pützom otočili z 0:5 na 6:5 a následne premenili hneď prvý mečbal.

štvrťfinále (Innsbruck):

Veľká Británia - Nemecko 1:2

Daniel Evans - Peter Gojowczyk 6:2, 6:1

Cameron Norrie - Jan-Lennard Struff 6:7 (6), 6:3, 2:6

Joe Salisbury, Neal Skupski - Kevin Krawietz, Tim Pütz 6:7 (10), 6:7 (5)