pondelok, 29. november 2021 06:18 | Autor: TASR

Stanislav Lobotka
Stanislav Lobotka | zdroj: TASR

Rím 28. novembra (TASR) - Futbalisti SSC Neapol v zostave so slovenským reprezentantom Stanislavom Lobotkom zvíťazili v 14. kole talianskej Serie nad Laziom Rím 4:0. Na čele tabuľky si tak vytvorili trojbodový náskok pred AC Miláno.

Rossoneri" prekvapujúco prehrali doma so Sassuolom 1:3. Neapol rozhodol o svojom triumfe tromi gólmi v úvodnej polhodine. Dvakrát sa strelecky presadil Dries Mertens, ďalšie presné zásahy pridali Piotr Zielinski a Fabian.

AC Miláno viedlo od 22. minúty po prudkej hlavičke Alessia Romagnoliho. Hostia však už o tri minúty odpovedali delovkou Gianlucu Scamaccu. Po polhodine hry si loptu do vlastnej bránky zrazil Simon Kjaer a Sassuolo viedlo 2:1. Konečný výsledok stanovil v 67. minúte prízemnou strelou Domenico Berardi.

Spezia, v ktorej drese hral do 58. minúty slovenský útočník Dávid Strelec, podľahla doma Bologni 0:1.

AS Rím zdolal na Stadio Olimpico FC Turín 1:0. Meranie síl rozhodol po polhodine hry anglický útočník Tammy Abraham.

Serie A - 14: kolo:

SSC Neapol - Lazio Rím 4:0 (3:0)
Góly: 10. a 29. Mertens, 7. Zielinski, 85. Fabian
/S. Lobotka (Neapol) odohral celý zápas/

AC Miláno – US Sassuolo Calcio 1:3 (1:2)
Góly: 21. Romagnoli – 22. Scamacca, 33. Kjaer (vl.), 67. Berardi, ČK: 77. Romagnoli (AC)

Udinese Calcio – FC Janov 0:0

ASD Spezia Calcio 2008 – FC Bologna 1909 0:1 (0:0)
Gól: 83. Arnautovič (11m)